Aк-Мурза 11.11.2009 в 11:09

Народна Конституція - це право народу на повстання

Витяг із Заяви Всеукраїнського Об’єднання «Народна Конституція» про право народу на повстання:  

«Сьогодні, президентські конституційні ініціативи пропонуються до всеукраїнського обговорення як «народний проект конституції», але назватися ще не значить бути. |рус.|

Народність визначається закріпленими у конституції правами людини і громадянина, але найперше – рівнем впливу громадян на реалізацію Основного Закону, наявними реальними конституційними механізмами прямої, безпосередньої участі громадян у здійсненні та захисті конституції, у здійсненні та захисті своїх прав і свобод.

Іншими словами, Народна Конституція – це право та обов’язок громадянина здійснювати та захищати закон – свої права і свободи, особливо тоді, коли держава неспроможна цього зробити або тоді, коли держава сама стає порушником закону.

Саме ефективний захист прав людини і громадянина, а також забезпечення прямої, безпосередньої участі громадян у здійсненні та захисті своїх прав і свобод мають стати наріжним каменем нової – Народної Конституції України.

Пропонуємо внести у Конституцію України нове право – право народу на повстання – право на спротив тиранії і пригнобленню як основну гарантію здійснення та захисту прав людини і громадянина в Україні.

Пропонуємо винести на всеукраїнське обговорення, а далі на всеукраїнський референдум питання закріплення в українському законодавстві права народу на повстання як норми прямої дії.

Право на демократичне повстання є добре відомим у світі. Закріплення такого права є свідченням того, що головні пріоритети держави насправді належать не державному апарату – чиновникам, але народу – громадянам країни.

«Спротив пригнобленню є наслідок, що витікає з інших прав людини. Коли уряд порушує права народу, повстання для народу і для кожної його частини є його найсвятішим правом та невідкладним обов’язком». Декларація прав людини і громадянина 1793 р.

«Весь досвід минулого підтверджує, що люди схильні зносити пороки до тих пір, поки їх можна терпіти, ніж використовувати своє право скасовувати урядові форми, що стали для них звичними. Але коли довгий ряд зловживань і насильств, незмінно підпорядкованих одній і тій же меті, свідчить про підступний задум змусити народ змиритися з необмеженим деспотизмом, скидання такого уряду і створення нових гарантій безпеки на майбутнє стає правом і обов'язком народу». Декларація незалежності США 1776 р.

«Необхідно, щоб права людини охоронялися силою закону з метою забезпечення того, щоб людина не була змушена вдаватися як до останнього засобу до повстання проти тиранії і гноблення». Загальна декларація прав людини, прийнята і проголошена резолюцією 217 A(III) Генеральної Асамблеї ООН від 10 грудня 1948 р.

Народна Конституція – це, насамперед – право народу на повстання – право на спротив тиранії і пригнобленню...».

1 грудня 2009 року добігає кінця всеукраїнське обговорення конституційних ініціатив Президента України Віктора Ющенка.

Недовіра, нехтування, байдужість та, навіть, гидливість – основні літературні епітети, якими можна охарактеризувати ставлення, можливо, більшості населення України до цього «всенародного» обговорення.

Проте можна сказати й інакше: громадяни мовчать, або, наразі, громадяни згідні? Усі «народні пропозиції» враховано, йдемо на конституційний референдум?!

Висловити власну думку, заявити позицію, не мовчати! Зараз в Україні – президентські вибори. Зараз в Україні – конституційний процес. Саме зараз, заради влади, політики змушені взаємодіяти з народом.

Так. Справжня – Народна Конституція – це право народу на повстання – право на спротив тиранії і пригнобленню. Так. Право народу на повстання – основна, крайня гарантія здійснення та захисту усіх інших прав людини і громадянина. Так. Право на спротив тиранії і пригнобленню – невід’ємне, природне право людини і громадянина – це наше право на гідність.

Вадим Ак-Мурза, листопад 2009

Право на повстання - право на восстание. Дайджест 1
Право на повстання - право на восстание. Дайджест 2
Народна Конституція: дорога віслюків або гра в доміно

музика: hasta siempre comandante


Рекомендовать запись
Оцените пост:
Средняя оценка: 5.0 (1)
Рекомендовал эту запись
  • (0/0)
дякую, янголятко:)
  • (0/0)
ЮЩЕНКО ПОГРОЖУЄ РАДІ РОЗПУСКОМ У 100 ДНІВ. П'ятниця, 11 грудня 2009, 16:42 Верховна Рада буде розпущена, якщо протягом 100 днів не затвердить проект Конституції, який внесе президент Віктор Ющенко. Президент подякував усім, хто взяв участь в обговоренні запропонованого ним проекту Конституції, повідомляє прес-служба глави держави. "Мною дані доручення щодо фахового опрацювання результатів всенародного обговорення проекту Конституції", - заявив Ющенко. За його словами, з урахуванням висловлених пропозицій та зауважень законопроект буде доповнено та внесено на розгляд Верховної Ради. "Я твердий у своєму намірі поставити перед парламентом питання про невідкладне затвердження нашого спільного проекту Конституції", - наголосив президент. "Український народ за два місяці зробив роботу, яку депутати не спромоглися виконати за п'ять років. Разом ми створили народний проект Конституції. Разом маємо довести справу до кінця", - додав він. Президент заявив: "Якщо протягом 100 днів Верховна Рада не дасть Україні нової Конституції, її повноваження будуть достроково припинені". "Позачергові вибори відбудуться з одночасним референдумом щодо ухвалення Основного закону держави", - додав він. Якщо рахувати з понеділка, 14 грудня, то термін у 100 днів спливе 23 березня 2010 року. Вибори президента призначені на 17 січня 2010 року. "Українська правда"
  • (0/0)
  • (0/0)